Aripa imputita cartofisserie

 


Cand am mancat prima data la Cartofisserie ,in Brasov,prin februarie anul acesta ,mi s-a parut woow.

Astazi merg in auchan-ul de pe b-dul 1 decembrie 1918 din Bucuresti,si cum era coada la KFC ,am zis sa mananc la cartofisserie.

Mi-am luat un meniu "pui pite" cu aripi de pui si cartofi. Ma asez la o masa..mananc cativa cartofi si cand musc dintr-o aripa de pui fierbinte,in vine in damf de imputit in nas,de abia m-am abtinut sa nu vomit. Am scuipat tot pe tava. Evident ca mi-a disparut pofta de mancare instant ,am luat tava si m-am dus la vanzator. Am luat aripa in mana si i-am zis ..bagati nasul sa vedeti cum pute..daca se poate asa ceva. Raspunsul: pai nu e vina noastra ,ca vin congelate,ca producatorul,ca facem retur...tralala.

Zic ..pai si eu ce vina am? S-au oferit sa-mi inlocuiasca portia de mancare,dar mie imi disparuse pofta asa ca mi-am cerut banii inapoi.

Mi s-au dat fara alte discutii suplimentare. Nu era de bani(23 de lei) ,cat de principiu. 

Concluzia. Nu mai cumpar de la cartofisserie ,decat maxim cartofi. Carne nu mai am curajul,sincer.

Si e prima data cand patesc asa ceva. Sa cumpar ceva..".proaspat imputit".

Comentarii

Postări populare de pe acest blog

Factura de curent de 100 de milioane

Asistenta medicala veterinara mai scumpa decat cea umana

Whatsapp blocat.